FH52-6S-0.5SH(99)
FH52-6S-0.5SH(99)
FH52-6S-0.5SH(99)
DigiKeys produktnummer
H124733TR-ND - Remsa och spole (TR)
H124733CT-ND - Remsbit (CT)
H124733DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH52-6S-0.5SH(99)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 6POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
6 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH52-6S-0.5SH(99) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Flatstift
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Styrdonsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Antal positioner
6
Stigning
0,020" (0,50mm)
Höljesfärg
Grå
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Hopkopplingscykler
20
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)