FH52-12S-1SH är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
FH52-12S-1SH
DigiKeys produktnummer
FH52-12S-1SH-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH52-12S-1SH
Beskrivning
CONN FFC FPC BOTTOM 12POS 1MM RA
Detaljerad beskrivning
12 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH52-12S-1SH Modeller
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Styrdonsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
12
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,039" (1,00mm)
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)