FH52-11S-0.5SH är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Amphenol CS (FCI)
I lager: 0
Datablad
11 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
FH52-11S-0.5SH
DigiKeys produktnummer
FH52-11S-0.5SH-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH52-11S-0.5SH
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 11POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH52-11S-0.5SH Modeller
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Styrdonsmaterial
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Antal positioner
11
Stigning
0,020" (0,50mm)
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Hopkopplingscykler
20
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)