FH48-68S-0.5SV
DigiKeys produktnummer
H124729TR-ND - Remsa och spole (TR)
H124729CT-ND - Remsbit (CT)
H124729DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH48-68S-0.5SV
Beskrivning
CONN FFC VERT 68POS 0.5MM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
68 positioner FFC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,020" (0,50mm) Ytmontering
EDA-/CAD-modeller
FH48-68S-0.5SV Modeller
Kategori
Låsfunktion
Spärrlås
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kabeländtyp
Flatstift
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Typ böjlig flat, flat flex
FFC
Egenskaper
Låg infogningskraft (LIF)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, vertikala - 1-sidiga
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
68
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Höljesfärg
Grå
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,243" (6,18mm)