FH43B-45S-0.2SHW(10) har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
Bilden för FH43B-45S-0.2SHW(10) är inte tillgänglig
FH43B-45S-0.2SHW(10)
DigiKeys produktnummer
FH43B-45S-0.2SHW(10)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH43B-45S-0.2SHW(10)
Beskrivning
CONN FPC BOTTOM 45POS 0.2MM R/A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
45 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,008" (0,20mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH43B-45S-0.2SHW(10) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Flatstift
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Föråldrad
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
30V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
45
Stigning
0,008" (0,20mm)
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)