FH43B-41S-0.2SHW(99) | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FH43B-41S-0.2SHW(99) |
Beskrivning | CONN FPC BOTTOM 41POS 0.2MM R/A |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 41 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,008" (0,20mm) Ytmontering, högervinklad |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FH43B-41S-0.2SHW(99) Modeller |
Kategori | Kabeländtyp Flatstift |
Tillverkare Hirose Electric Co Ltd | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Serie | Kontaktytbehandling Guld |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) | Höljesmaterial Vätskekristallpolymer (LCP) |
Artikelstatus Föråldrad | Styrdonsmaterial Polyamid (PA), nylon |
Typ böjlig flat, flat flex FPC | Egenskaper Noll infogningskraft (ZIF) |
Monteringstyp Ytmontering, högervinklad | Spänningsvärde 30V |
Kontaktdons-/kontakttyp Kontakter, undre | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Antal positioner 41 | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Stigning 0,008" (0,20mm) | Strömklassning (Ampere) 0,2A |
Terminering Lödmetall | Höljesfärg Beige |
FFC, FCB-tjocklek 0,20mm | Styrdonsfärg Svart |
Höjd över kort 0,035" (0,88mm) | Hopkopplingscykler 10 |