FH42-11S-0.3SHW(99)
DigiKeys produktnummer
H122000TR-ND - Remsa och spole (TR)
H122000CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH42-11S-0.3SHW(99)
Beskrivning
CONN FPC TOP 11POS 0.3MM R/A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
11 positioner FPC kontakter Kontakter, övre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH42-11S-0.3SHW(99) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Artikelstatus
Föråldrad
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
30V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
11
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Stigning
0,012" (0,30mm)
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,12mm
Hopkopplingscykler
10
Höjd över kort
0,065" (1,65mm)