FH41-50S-0.5SH(28)
DigiKeys produktnummer
H125810TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125810CT-ND - Remsbit (CT)
H125810DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH41-50S-0.5SH(28)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 50POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 positioner FFC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH41-50S-0.5SH(28) Modeller
Kategori
Låsfunktion
Viklås, baklås
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kabeländtyp
Flatstift
Serie
Egenskaper
Mjuklodsretention
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänningsvärde
50V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Typ böjlig flat, flat flex
FFC
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Antal positioner
50
Höljesfärg
Grå
Stigning
0,020" (0,50mm)
Lödmetall
Hopkopplingscykler
20
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Basproduktens nummer
Höjd över kort
0,098" (2,50mm)