FH41-28S-0.5SH-05
FH41-28S-0.5SH-05
FH41-28S-0.5SH(05)
DigiKeys produktnummer
HFY028TR-ND - Remsa och spole (TR)
HFY028CT-ND - Remsbit (CT)
HFY028DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH41-28S-0.5SH(05)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 28POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
28 positioner FFC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH41-28S-0.5SH(05) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrdonsmaterial
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Mjuklodsretention
Typ böjlig flat, flat flex
FFC
Spänningsvärde
50V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
28
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Grå
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,098" (2,50mm)