FH41-15S-0.5SH(05)
DigiKeys produktnummer
26-FH41-15S-0.5SH(05)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH41-15S-0.5SH(05)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FH41-15S-0.5SH(05)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH41-15S-0.5SH(05)
Beskrivning
CONN FPC BOTTOM 15POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH41-15S-0.5SH(05) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrdonsmaterial
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Mjuklodsretention
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
50V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
15
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Grå
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,098" (2,50mm)