FH39A-67S-0.3SHW(10)
DigiKeys produktnummer
HFU67TR-ND - Remsa och spole (TR)
HFU67CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH39A-67S-0.3SHW(10)
Beskrivning
CONN FPC 67POS 0.3MM R/A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
67 positioner FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Föråldrad
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
30V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre och undre
Antal positioner
67
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Stigning
0,012" (0,30mm)
Kontaktyta, tjocklek
19,7µin (0,50µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,044" (1,12mm)