FH39-29S-0.3SHW(10)
DigiKeys produktnummer
HFU29TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH39-29S-0.3SHW(10)
Beskrivning
CONN FPC 29POS 0.3MM R/A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
29 positioner FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Artikelstatus
Föråldrad
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
30V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre och undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
29
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Stigning
0,012" (0,30mm)
Kontaktyta, tjocklek
19,7µin (0,50µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,044" (1,12mm)