FH35C-9S-0.3SHW(50)
DigiKeys produktnummer
26-FH35C-9S-0.3SHW(50)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH35C-9S-0.3SHW(50)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FH35C-9S-0.3SHW(50)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH35C-9S-0.3SHW(50)
Beskrivning
CONN FPC 9POS 0.3MM R/A
Detaljerad beskrivning
9 positioner FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH35C-9S-0.3SHW(50) Modeller
Spänningsvärde
30V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
9
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Stigning
0,012" (0,30mm)
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)