FH35C-17S-0.3SHW(99) | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FH35C-17S-0.3SHW(99) |
Beskrivning | CONN FPC 17POS 0.3MM R/A |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 17 positioner FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FH35C-17S-0.3SHW(99) Modeller |
Typ böjlig flat, flat flex FPC | Spänningsvärde 30V |
Monteringstyp Ytmontering, högervinklad | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Kontaktdons-/kontakttyp Kontakter, övre och undre | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Antal positioner 17 | Strömklassning (Ampere) 0,2A |
Stigning 0,012" (0,30mm) | Kontaktyta, tjocklek 1,25µin (0,03µm) |
Terminering Lödmetall | Höljesfärg Grå |
FFC, FCB-tjocklek 0,20mm | Styrdonsfärg Svart |
Höjd över kort 0,035" (0,88mm) | Hopkopplingscykler 10 |