FH35C-13S-0.3SHW(99)
DigiKeys produktnummer
H122265TR-ND - Remsa och spole (TR)
H122265CT-ND - Remsbit (CT)
H122265DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH35C-13S-0.3SHW(99)
Beskrivning
CONN FPC 13POS 0.3MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
13 positioner FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH35C-13S-0.3SHW(99) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
30V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre och undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
13
Strömklassning (Ampere)
0,2A
Stigning
0,012" (0,30mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Grå
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)