FH34SRJ-32S-0.5SH(50)
DigiKeys produktnummer
26-FH34SRJ-32S-0.5SH(50)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH34SRJ-32S-0.5SH(50)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FH34SRJ-32S-0.5SH(50)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH34SRJ-32S-0.5SH(50)
Beskrivning
CONN FFC FPC 32POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
32 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH34SRJ-32S-0.5SH(50) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
32
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,039" (1,00mm)