FH34D-4S-0.5SH(50)
DigiKeys produktnummer
26-FH34D-4S-0.5SH(50)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-FH34D-4S-0.5SH(50)CT-ND - Remsbit (CT)
26-FH34D-4S-0.5SH(50)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH34D-4S-0.5SH(50)
Beskrivning
CONN FFC FPC 4POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre och undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Kabeländtyp
Slitsad
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Aktiv
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, övre och undre
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
4
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höljesfärg
Grå
Höjd över kort
0,039" (1,00mm)