FH33-14S-0.5SH(10)
DigiKeys produktnummer
HFS14TR-ND - Remsa och spole (TR)
HFS14CT-ND - Remsbit (CT)
HFS14DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH33-14S-0.5SH(10)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 14POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
14 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH33-14S-0.5SH(10) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Polyamid (PA), nylon
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
14
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Terminering
Lödmetall
Kontaktyta, tjocklek
Flash
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Hopkopplingscykler
20
Höjd över kort
0,047" (1,20mm)