FH29DJ-120S-0.2SHW(99)
DigiKeys produktnummer
FH29DJ-120S-0.2SHW(99)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH29DJ-120S-0.2SHW(99)
Beskrivning
CONN FFC FPC 0.2MM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,008" (0,20mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH29DJ-120S-0.2SHW(99) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Styrdonsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS) (glasfylld), halogenfri
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
40V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
120
Strömklassning (Ampere)
0,25A
Stigning
0,008" (0,20mm)
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,047" (1,20mm)