FH28E-68S-0.5SH(05)
DigiKeys produktnummer
HFV068TR-ND - Remsa och spole (TR)
HFV068CT-ND - Remsbit (CT)
HFV068DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH28E-68S-0.5SH(05)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 68POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
68 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH28E-68S-0.5SH(05) Modeller
Kategori
Låsfunktion
Vridlås
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
68
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,100" (2,54mm)