FH28E-40S-0.5SH(07) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
40 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
FH28E-40S-0.5SH(07)
DigiKeys produktnummer
FH28E-40S-0.5SH(07)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH28E-40S-0.5SH(07)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH28E-40S-0.5SH(07) Modeller
Kategori
Låsfunktion
Vridlås
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
40
Stigning
0,020" (0,50mm)
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Basproduktens nummer
Höjd över kort
0,100" (2,54mm)