FH28-10S-0.5SH(98)
DigiKeys produktnummer
H124624TR-ND - Remsa och spole (TR)
H124624CT-ND - Remsbit (CT)
H124624DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH28-10S-0.5SH(98)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH28-10S-0.5SH(98) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Flatstift
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
10
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Grå
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,100" (2,54mm)