FH26W-71S-0.3SHW(60) | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | FH26W-71S-0.3SHW(60) |
Beskrivning | CONN FPC BOTTOM 71POS 0.3MM R/A |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 71 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | FH26W-71S-0.3SHW(60) Modeller |
Monteringstyp Ytmontering, högervinklad | Spänningsvärde 30V |
Kontaktdons-/kontakttyp Kontakter, undre | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Antal positioner 71 | Brandklassning av material UL94 HB |
Stigning 0,012" (0,30mm) | Strömklassning (Ampere) 0,2A |
Terminering Lödmetall | Höljesfärg Svart |
FFC, FCB-tjocklek 0,20mm | Styrdonsfärg Brown |
Höjd över kort 0,039" (1,00mm) | Hopkopplingscykler 10 |