FH26W-61S-0.3SHW(60)
DigiKeys produktnummer
H125808TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125808CT-ND - Remsbit (CT)
H125808DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH26W-61S-0.3SHW(60)
Beskrivning
CONN FPC BOTTOM 61POS 0.3MM R/A
Detaljerad beskrivning
61 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH26W-61S-0.3SHW(60) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Spänningsvärde
30V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
61
Brandklassning av material
UL94 HB
Stigning
0,012" (0,30mm)
Strömklassning (Ampere)
0,2A
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Höjd över kort
0,039" (1,00mm)