FH23-61S-0.3SHW(05)
FH23-61S-0.3SHW(05)
FH23-61S-0.3SHW(05)
DigiKeys produktnummer
HFQ461TR-ND - Remsa och spole (TR)
HFQ461CT-ND - Remsbit (CT)
HFQ461DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH23-61S-0.3SHW(05)
Beskrivning
CONN FPC BOTTOM 61POS 0.3MM R/A
Detaljerad beskrivning
61 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH23-61S-0.3SHW(05) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Egenskaper
Låg infogningskraft (LIF)
Spänningsvärde
30V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
61
Stigning
0,012" (0,30mm)
Strömklassning (Ampere)
0,3A
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Höjd över kort
0,049" (1,25mm)