FH23-27S-0.3SHW(05)
FH23-27S-0.3SHW(05)
FH23-27S-0.3SHW(05)
DigiKeys produktnummer
HFQ427TR-ND - Remsa och spole (TR)
HFQ427CT-ND - Remsbit (CT)
HFQ427DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH23-27S-0.3SHW(05)
Beskrivning
CONN FPC BOTTOM 27POS 0.3MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,012" (0,30mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH23-27S-0.3SHW(05) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Egenskaper
Låg infogningskraft (LIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
30V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
27
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,012" (0,30mm)
Strömklassning (Ampere)
0,3A
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,049" (1,25mm)