FH19SC-13S-0.5SH(10)
DigiKeys produktnummer
FH19SC-13S-0.5SH(10)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH19SC-13S-0.5SH(10)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 13POS 0.5MM R/A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
13 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Kabeländtyp
Konisk
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP) (halogenfri)
Artikelstatus
Föråldrad
Styrdonsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP), polyfenylensulfid (PPS)
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
13
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,037" (0,95mm)