Bilden för FH19C-9S-0.5SH(51) är inte tillgänglig
FH19C-9S-0.5SH(51)
DigiKeys produktnummer
FH19C-9S-0.5SH(51)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH19C-9S-0.5SH(51)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 9POS 0.5MM R/A
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
9 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Kontaktytbehandling
Förtennade ben
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Föråldrad
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
9
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)