FH12S-45S-0.5SH(55)
DigiKeys produktnummer
HFA145TR-ND - Remsa och spole (TR)
HFA145CT-ND - Remsbit (CT)
HFA145DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH12S-45S-0.5SH(55)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 45POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
45 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH12S-45S-0.5SH(55) Modeller
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
45
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,094" (2,40mm)