Bilden för FH12A-29S-0.5SH(55) är inte tillgänglig
FH12A-29S-0.5SH(55)
DigiKeys produktnummer
FH12A-29S-0.5SH(55)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH12A-29S-0.5SH(55)
Beskrivning
CONN FFC FPC TOP 29POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
29 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, övre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH12A-29S-0.5SH(55) Modeller
Spänningsvärde
50V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
29
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)