FH12-49S-0.5SV(55) har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
49 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,020" (0,50mm) Ytmontering
FH12-49S-0.5SV(55)
DigiKeys produktnummer
FH12-49S-0.5SV(55)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH12-49S-0.5SV(55)
Beskrivning
CONN FFC VERT 49POS 0.5MM SMD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH12-49S-0.5SV(55) Modeller
Artikelstatus
Föråldrad
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, vertikala - 1-sidiga
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
49
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,142" (3,60mm)