FH12-40S-0.5SVA(98) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 4 237
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 0
Datablad
Bilden för FH12-40S-0.5SVA(98) är inte tillgänglig
FH12-40S-0.5SVA(98)
DigiKeys produktnummer
FH12-40S-0.5SVA(98)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH12-40S-0.5SVA(98)
Beskrivning
CONN FFC VERT 40POS 0.5MM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,020" (0,50mm) Ytmontering
EDA-/CAD-modeller
FH12-40S-0.5SVA(98) Modeller
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, vertikala - 1-sidiga
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
40
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,142" (3,60mm)