FH12-32S-0.5SH(55)
DigiKeys produktnummer
HFJ132TR-ND - Remsa och spole (TR)
HFJ132CT-ND - Remsbit (CT)
HFJ132DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH12-32S-0.5SH(55)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 32POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
32 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
FH12-32S-0.5SH(55) Modeller
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
32
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Brown
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)