FH12-18S-0.5SVA(54)
DigiKeys produktnummer
H125140TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125140CT-ND - Remsbit (CT)
H125140DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH12-18S-0.5SVA(54)
Beskrivning
CONN FFC VERT 18POS 0.5MM SMD
Detaljerad beskrivning
18 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,020" (0,50mm) Ytmontering
EDA-/CAD-modeller
FH12-18S-0.5SVA(54) Modeller
Kategori
Låsfunktion
Viklås
Monteringstyp
Ytmontering
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, vertikala - 1-sidiga
Spänningsvärde
50V
Antal positioner
18
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Basproduktens nummer
Höjd över kort
0,142" (3,60mm)