FH12-12S-0.5SVA(98) är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 5 592
Datablad
Bilden för FH12-12S-0.5SVA(98) är inte tillgänglig
FH12-12S-0.5SVA(98)
DigiKeys produktnummer
FH12-12S-0.5SVA(98)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH12-12S-0.5SVA(98)
Beskrivning
CONN FFC VERT 12POS 0.5MM SMD
Detaljerad beskrivning
12 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,020" (0,50mm) Ytmontering
Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH12-12S-0.5SVA(98) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Rak
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Höljesmaterial
Polyamid (PA), nylon
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, vertikala - 1-sidiga
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
12
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Brown
Höjd över kort
0,142" (3,60mm)