FH12-10-4-SA-1SH-55
FH12-10-4-SA-1SH-55
FH12-10(4)SA-1SH(55)
DigiKeys produktnummer
H124614TR-ND - Remsa och spole (TR)
H124614CT-ND - Remsbit (CT)
H124614DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
FH12-10(4)SA-1SH(55)
Beskrivning
CONN FFC FPC BOTTOM 10POS 1MM RA
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 (4 belastade) positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,039" (1,00mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
FH12-10(4)SA-1SH(55) Modeller
Kategori
Kabeländtyp
Rak
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Serie
Kontaktytbehandling
Guld
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Höljesmaterial
Polyamid (PA), nylon
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonsmaterial
Polyfenylensulfid (PPS)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Antal positioner
10 (4 belastade)
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,039" (1,00mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Brown
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)