ER8-60P-0.8SV-5H
DigiKeys produktnummer
H125542TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125542CT-ND - Remsbit (CT)
H125542DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ER8-60P-0.8SV-5H
Beskrivning
CONN HDR 60POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
60 Positionskontakt Hållare, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
ER8-60P-0.8SV-5H Modeller
Sammankopplade stackhöjder
10mm, 12mm
Antal positioner
60
Höjd över kort
0,351" (8,91mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)