ER8-40P-0.8SV-5H
DigiKeys produktnummer
H125540TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125540CT-ND - Remsbit (CT)
H125540DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ER8-40P-0.8SV-5H
Beskrivning
CONN HDR 40POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
40 Positionskontakt Hållare, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
ER8-40P-0.8SV-5H Modeller
Sammankopplade stackhöjder
10mm, 12mm
Antal positioner
40
Höjd över kort
0,351" (8,91mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)