ER8-20P-0.8SV-2H
DigiKeys produktnummer
H125527TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125527CT-ND - Remsbit (CT)
H125527DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ER8-20P-0.8SV-2H
Beskrivning
CONN HDR 20POS SMD GOLD
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 Positionskontakt Hållare, centerstripkontakter Ytmontering Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ER8-20P-0.8SV-2H Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Antal rader
2
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Egenskaper
Kortguide
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
7mm, 9mm
Antal positioner
20
Höjd över kort
0,234" (5,95mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)