ER8-10P-0.8SV-5H
DigiKeys produktnummer
H125537TR-ND - Remsa och spole (TR)
H125537CT-ND - Remsbit (CT)
H125537DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ER8-10P-0.8SV-5H
Beskrivning
CONN HDR 10POS SMD GOLD
Detaljerad beskrivning
10 Positionskontakt Hållare, centerstripkontakter Ytmontering Guld
EDA-/CAD-modeller
ER8-10P-0.8SV-5H Modeller
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktdonstyp
Hållare, centerstripkontakter
Sammankopplade stackhöjder
10mm, 12mm
Antal positioner
10
Höjd över kort
0,351" (8,91mm)
Stigning
0,031" (0,80mm)