DF81DJ-40P-0.4SD(51)
DigiKeys produktnummer
DF81DJ-40P-0.4SD(51)-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF81DJ-40P-0.4SD(51)
Beskrivning
CONN PLUG 40POS SOLDER
Detaljerad beskrivning
40 lägen rektangulär Stickdon Kontakt Lödmetall 34-36 AWG, 36-46 AWG
Kategori
Antal rader
1
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kabelterminering
Lödmetall
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Ledningstyp
Diskret eller bandkabel
Artikelstatus
Aktiv
Ledningsdimension
34-36 AWG, 36-46 AWG
Kontaktdonstyp
Stickdon
Kontaktyta, tjocklek
2,00µin (0,051µm)
Kontakttyp
Ytterhöljeskontakt
Färg
Svart
Antal positioner
40
Basproduktens nummer
Stigning
0,016" (0,40mm)