DF81-40S-0.4H(52)
DF81-40S-0.4H(52)
DF81-40S-0.4H(52)
DigiKeys produktnummer
H122256TR-ND - Remsa och spole (TR)
H122256CT-ND - Remsbit (CT)
H122256DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF81-40S-0.4H(52)
Beskrivning
CONN RCPT 40P 0.016 GOLD SMD R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
40 Positioner Uttag Kontakt 0,016" (0,40mm) Ytmontering, högervinklad Guld
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF81-40S-0.4H(52) Modeller
Kategori
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tillv.
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
3,90µtum (0,099µm)
Serie
Isolering, färg
Svart
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Isoleringshöjd
0,035" (0,90mm)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Kontaktdonstyp
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontakttyp
Centerstripkontakt
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Stil
Kort till kabel/ledning
Egenskaper
Jordningsflik, avskärmad
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
0,3A
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
100V