DF65-5S-1.7C
DF65-5S-1.7C
DF65-5S-1.7C
DigiKeys produktnummer
H122505-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF65-5S-1.7C
Beskrivning
CONN RCPT HSG 5POS 1.70MM
Detaljerad beskrivning
5 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Beige 0,067" (1,70mm)
EDA-/CAD-modeller
DF65-5S-1.7C Modeller
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Spärrhake
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Beige
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Kontakttyp
Honbladuttag
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,067" (1,70mm)