DF65-4P-1.7V(21)
DF65-4P-1.7V(21)
DF65-4P-1.7V(21)
DigiKeys produktnummer
H122500TR-ND - Remsa och spole (TR)
H122500CT-ND - Remsbit (CT)
H122500DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF65-4P-1.7V(21)
Beskrivning
CONN HEADER SMD 4POS 1.7MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 4 positioner 0,067" (1,70mm)
EDA-/CAD-modeller
DF65-4P-1.7V(21) Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Spärrhake
Serie
Isoleringshöjd
0,065" (1,65mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Rektangulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Honblad
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Antal positioner
Egenskaper
Mjuklodsretention
Arbetstemperatur
-40°C-105°C