DF63SF-3P-3.96TV(52)
DigiKeys produktnummer
26-DF63SF-3P-3.96TV(52)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF63SF-3P-3.96TV(52)CT-ND - Remsbit (CT)
26-DF63SF-3P-3.96TV(52)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF63SF-3P-3.96TV(52)
Beskrivning
CONN HDR 3.96MM PCB MNT
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 3 positioner 0,156" (3,96mm)
EDA-/CAD-modeller
DF63SF-3P-3.96TV(52) Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,055" (1,40mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,335" (8,51mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Rektangulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Kontakttyp
Honblad
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-55°C-105°C