DF63SF-2P-7.92TV(52)
DigiKeys produktnummer
26-DF63SF-2P-7.92TV(52)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-DF63SF-2P-7.92TV(52)CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF63SF-2P-7.92TV(52)
Beskrivning
CONN HDR 7.92MM PCB MNT
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 2 positioner 0,312" (7,92mm)
EDA-/CAD-modeller
DF63SF-2P-7.92TV(52) Modeller
Kategori
Kontaktlängd - polstift
0,055" (1,40mm)
Tillv.
Isoleringshöjd
0,335" (8,50mm)
Serie
Kontaktform
Rektangulär
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Kontakttyp
Honblad
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Antal positioner
Arbetstemperatur
-55°C-105°C