Bilden för DF62W-3S-2.2C(11) är inte tillgänglig
DF62W-3S-2.2C(11)
DigiKeys produktnummer
26-DF62W-3S-2.2C(11)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF62W-3S-2.2C(11)
Beskrivning
CONN PLUG HOUSING 3POS
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,087" (2,20mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF62W-3S-2.2C(11) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Radmellanrum
0,079" (2,00mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Spärrhake
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Egenskaper
Vattentålig
Kontakttyp
Honuttag
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal positioner
Arbetstemperatur
-35°C-105°C
Stigning
0,087" (2,20mm)