DF62W-2S-2.2C(11)
DigiKeys produktnummer
26-DF62W-2S-2.2C(11)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF62W-2S-2.2C(11)
Beskrivning
CONN RCPT HOUSING 2POS
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,087" (2,20mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF62W-2S-2.2C(11) Modeller
Fästtyp
Spärrhake
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-35°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,087" (2,20mm)