DF62W-2EP-2.2C
DF62W-2EP-2.2C
DF62W-2EP-2.2C
DigiKeys produktnummer
H124897-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF62W-2EP-2.2C
Beskrivning
CONN PLUG HSG 2POS 2.20MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 Rektangulära kontakter - höljen Stickdon Svart 0,087" (2,20mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF62W-2EP-2.2C Modeller
Kategori
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Tillv.
Kontaktterminering
Crimp
Serie
Fästtyp
Hasphållare
Förpackning
Påse
Färg
Svart
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Egenskaper
Vattentålig
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Stift
Arbetstemperatur
-35°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,087" (2,20mm)