DF62C-6S-2.2C(11)
DigiKeys produktnummer
H122129-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DF62C-6S-2.2C(11)
Beskrivning
CONN SOCKET HSG 6POS 2.20MM
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,087" (2,20mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DF62C-6S-2.2C(11) Modeller
Kategori
Radmellanrum
0,079" (2,00mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Spärrhake
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-35°C-105°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,087" (2,20mm)